Alates aastast 1956 lauluvõistlusel mõõtu võtnud Saksamaa on kõige enam Eurovisioni lauluvõistlusel osalenud riik, ent olenemata suurest osaluste arvust, on võit koju viidud vaid kahel korral. 1982. aasta Eurovisionil võidutses 17-aastane Nicole Hohloch looga “Ein bißchen Frieden” ja 2010. aastal napsas trofee endale Lena Meyer-Landrut palaga “Satellite”.

Koos Suubritannia, Prantsusmaa, Itaalia ja Hispaaniaga kuulub Saksamaa “Suurde viisikusse” ehk riikide hulga, mis pääsevad olenemata tulemustest igal aastal automaatselt Eurovisioni finaali. Ühtlasi on “Suur viisik” rahaliselt ka üritust korraldava Euroopa Ringhäälingute Liidu suurimad toetajad.

Saksamaa eest astub tänavu võistlustulle Michael Schulte looga “You Let Me Walk Alone”.

28-aastane Michael Schulte püüdis jalga muusikamaailma ukse vahele saada YouTube’i vahendusel, läkitades sinna erinevate tuntud palade kavereid. 2007. aastal algust teinud mehel on tänaseks päevaks üle 50 miljoni vaatamise ja 200 000 järgija.

Aastal 2011 jäi Michael silma Rea Garvey’le, kes kutsus teda endaga esinema Kieler Woche festivalil. Duo koostööst sündis lugu nimega “Carry Me Home”, millest sai Saksamaal tõeline hitt.

Schulte debüütalbum “Wide Awake” avaldati aastal 2012 ja pärast selle edu järgnes mahukas tuur üle kogu Saksamaa. Edu saatis ka tema kaks aastat hiljem ilmunud teine kauamängiv, ent ootamatult otsustas Michael järgneval aastal rambivalgusest korraks eemale astuda. Otsides uut muusikalist hingamist, käis Michael lugusid kirjutamas üle kogu maailma.

2016. aastal hakkas Schulte produtseerima oma järgmist albumit “Hold the Rhythym”, millega oli abiks ka Rootsi produtsent Kim Wennerström. Plaat nägi ilmavalgust möödunud kevadel ja see võeti vastu äärmiselt soojalt.

Lisaks miljonitele igakuistele kuulamistele ja vaatamistele nii Spotifys kui ka YouTube’is, tunnustas Schulte annet ka Saksa rahvusringhääling ARD ning ta valiti kohaliku Eurovisioni eelvooru kuue finalisti sekka. Kuna konkursil tohivad osaleda vaid uued lood, lukustas Michael end terveks kuuks stuudiosse ja kirjutas kümme värsket pala.

Valminud lugudest sai “You Let Me Walk Alone” kiiresti tema kindlaks lemmikuks ja ideaalne laul, millega võistlusest osa võtta. Tegemist on mehe kõige isiklikuma looga, milles Schulte pajatab oma isa kaotusest. Mõtted, emotsioonid ja probleemid, millega üks peab nii varajases eas vanemat kaotades silmitsi seisma — Michael oli toona vaid 14-aastane.

Veebisait eurovisionworld.com ennustab Saksamaale hetkel 19. kohta.

Off to Lisbon!! Oh yes!!🇩🇪🇩🇪🇩🇪 @eurovision

A post shared by michaelschulte (@michaelschulte) on
Stolz auf mein nicht gebügeltes Hemd!☀️

A post shared by michaelschulte (@michaelschulte) on