IMELINE INGRID MARGUS iseseisva ja kartmatu Alice'i rollis.
EHE SUITS Oma autentsuseihaluses on sariaalitegijad läinud nii kaugele, et isegi paberossid on eestiaegsed. Need lahvatavad põlema hetkeks, täiesti teistmoodi kui tänapäevased sigaretid. Andres Dvinjaninov tõmbas neid võttel ja ütles, et üllatavalt head. Mart Sanderil on neid kodus mitu tuttuut, kinnist karpi. "Veider, sest sõja ajal olid suitsud päris kallis valuuta ja pärast sõda enam kvaliteetseid Euroopa sigarette siin ei saanud. Küllap keegi hoidis pidulikuks puhuks nagu silmatera, aga näe, ei jõudnud kunagi nende süütamiseni, "mõtiskleb Sander.
VÄGESID JUHIB Loo autor Mart Sander on lisaks ka lavastaja ja režissöör ning uudisena ka kostüümikunstnik. Kõik kostüümid on tema looming. Fotol arutatakse enne selle talletamist läbi voodistseeni Merle Palmiste ja Andres Dvinjaninoviga.
PROUA KUKE JA HÄRRA METSLA kirglik liin jätkub ka seriaali uues hooajas. Suurepärased rollid Merle Palmistelt ja Andres Dvinjaninovilt.
Hetk võttelt
↑ NAISTEGELASTE ÜHISLAUL härra Metsla auks. Nagu ka esimesel hooajal, kõlab seriaalis palju kaunist muusikat, mille on suuresti loonud Mart Sander.
↑ EKRAANILE SÜNDINUD TALENT Lisette Pomerants sai tuntuks just seriaalis "Litsid" temperamentset Monikat kehastades. Ta ei omanud selleks eelnevat näitlemiskogemust. Nüüd on neiu mänginud mitmes mängufilmis ning on ka moelavadel nõutud modellina.
←UHKED KOSTÜÜMID on valdavalt pärit Mart Sanderi firma FilMinisty kostüümilaost. Kuid mõned eriti ekstravagantsed kostüümid on joonistanud ka Sander ise. Pildil Renate osatäitja Gerda Johnson, kes on vahepeal eraelus emaks saanud.
RAHASTAJAD on veebiplatvorm Go3 ja kanal TV3, sest riiklikud institutsioonid erakanalite toodangut ei toeta. Sisuliselt toodetakse viie ajaloolise mängufilmi mahus eepost raha eest, millega oleks ekraanile saanud umbes 10 minutit "Tõde ja õigust", mis läks maksma 2,5 miljonit eurot.
→ JAMA PÜSILOKKIDEGA Et säästa aega, otsustati, et tüdrukud teevad keemilised lokid. Selgus, et selline emade ja vanaemade aegsete suurte püsilokkide tegemise oskus on kadunud. Tüdrukud said ebamäärased kräsupead ja vajavad ikka enne võtteid mitut tundi juuksuritoolis. Mirjam Aimla tunneb lopsakate lokkide üle head meelt.
VEEL DIIVASID Mart Sanderi sõnul liitub uuel hooajal seriaali lisaks selle esinäitlejatega nagu Merle Palmiste palju uusi tegelasi, lisaks 30`le põhinäitlejale on 150 inimest veel massistseenides. Osatäitjaid tuleb ka välismaalt, kuna Mart on pähe võtnud, et venelasi mängigu venelased, sakslasi sakslased, ja ameeriklasi ameeriklased."Suurtest staaridest liitub seriaaliga Eve Kivi, kes on stsenaariumit lugenud ja võtete algust pikisilmi ootamas," paljastab Mart Sander.
↑ ESIMENE VÕTTEPÄEV toimus kaunis Sausti mõisas, kus olid kohal kõik peategelased - proua Kukk (Merle Palmiste), härra Metsla (Andres Dvinjaninov) ja seitse härrastemaja tüdrukut vasakult Carola (Mirjam Aimla), Alice (Ingrid Margus), Vivian (Liisu Krass), Anastassia (Jekaterina Novosjolova), Linda (Liisa Linhein), Renate (Gerda Johnson) ja Monika (Lisette Pomerants).
ÕPPEMATERJAL Sel ajal kui lokke kohendati, said osatäitjad end läbi ajalehtede ajalooga kurssi viia.
↑ MARIAT kehastav ooperilaulja Pirjo Jonas hobukalessis Olustvere mõisas. Kui koroona­olukord lubab, toimuvad mõned võtted ka välismaal, näiteks Londonis.
SARJA VÕTTED toimuvad lisaks Sausti mõisale ka Vilde majamuuseumis, Estonia teatris, Olustvere mõisas ning Viljandi hotellis. Seriaalitegijad on tänulikud, et neile on pakutud kasutada nii ajaloolisi riideid kui vanu autosid. Paljud ettevõtted, majaomanikud, muuseumid võimaldavad võttepaiku või tehnikat tasuta või sümboolse tasu eest, sest tahavad anda oma panuse uhke ajaloodraama sünnile.
Kaader võttelt
JÕULUSTSEENI tarvis kaeti aknad väljaspoolt kilega, millele eelnes veel ka pesu.
↑ ANASTASSIA, keda kehastab Jekaterina Novosjolova, tegelaskuju on vahest kõige traagilisemgi, sest ta laveerib kahe rahva vahel: hingelt on ta vene kultuuri kandja, südamelt eestlane, kus ta on võrsunud. See, et tema rahvas on muutunud brutaalseks massiks, mis on hävitanud nii talle kalli kultuuri kui ka ohustab tema tegelikku kodumaad, lõhestab teda valuliselt.
↑ METSAVENDADE SALGAPEALIKKU kehastas poliitik Jaak Madison, kes pidas väljakutset äärmiselt põnevaks. "Väga positiivne on just asjaolu, et meelelahutuslikku sarja on sisse toodud võimalikult täpsed ajaloolised sündmused 1940.−1941. aastast," kiidab Madison ettevõtmist.
LITSID JA NATSID Viljandi Grand Hotellist sai Tallinna Hotell Palace. "Palace sisustus on kunagi olnud sarnane, aga hiljem tundmatuseni muudetud," ütleb Sander. Seega tuli teeselda: näitlejanna astub Palace välisuksest sisse, aga satub hoopis Viljandisse, Grand Hotell EVE fuajeesse, mis muutus imeilusaks sõjaaegseks hotelliks. Pildil Lisette Pomerants, Arne Soro ja Arlet Robert Uusna.