Päeva kokkuvõte
03.juuni 2020 15:05
Uue nädala teises pooles Brüsselis aset leidva eurogrupi rahandusministrite kohtumise valguses on Bloomberg teinud ülevaate sel esimest korda osaleva Eesti rahandusministri Martin Helme vaadetest. Väljaanne märgib, et need on oluliselt radikaalsemad rassiküsimustes kui rahandusteemades.
Ärileht 03.06.2020
Pühapäeva õhtul toimunud hittsaate "Su nägu kõlab tuttavalt" finaalis kehastusid Getter Jaani ja Hanna Martinson mustanahalisteks lauljannadeks. Nende näod olid grimmi abil muudetud tumedamaks, see on välismaal tuntud kui blackface ja seda peetakse üldiselt rassistlikuks käitumiseks. Getter Jaani Instagrami postitatud fotod said väga palju vihaseid kommentaare, samuti on fotod liikvele läinud populaarsel välismaisel sotsiaalmeediakontol.
Kroonika 03.06.2020
Täna öösel postitas lehekülg "Salliv Eesti / Tolerant Estonia" oma seinale kirjutise ühes piltidega, millel kujutatud Tallinna Tallinna transpordiameti liikluskorralduse osakonna juhataja Talvo Rüütelmaa. Fotode konfliktsus seisneb Salliva Eesti hinnangul Rüütelmaa kostüümis, teda süüdistatakse blackface'is*. Mehe nägu ja käed on võõbatud süsimustaks.
Kroonika 03.06.2020
Soome portaal YLE avaldas eile pikema loo rassismist ja ksenofoobiast Eestis, mille esiletõus seostati EKRE äärmuslike poliitiliste vaadete ja hirmukampaaniaga märtsis toimuvate valimiste eel. Artiklis saab sõna ka Eestis elav mustanahaline lauljanna Renae Rain, kellele võõras mees trammis kuuli näitas.
Kroonika 03.06.2020
Seitsmevõistleja Grete Šadeiko-Griffin ja tema Ameerika jalgpallurist abikaasa Robert Griffin III on kokku puutunud ka rassismiga.
Kroonika 03.06.2020
EKRE ei ole natsipartei, aga vähemalt ühe natsi ja antisemiidi on EKRE Riigikokku tassinud.
Paber EE 03.06.2020
Iraanlasega lähevad kaasa eesti naine ja laps, maha jääb töökoht, mida on keeruline täita.
Paber EPL 03.06.2020
Teisipäevases SkyPlus hommikuprogrammis rääkisid saatejuhid Alari Kivisaar, Kristjan Hirmo ja Maris Järva USAs toimuvatest massirahutustest, mis algasid pärast seda, kui politseinik tappis vahistamise käigus mustanahalise George Floydi.
Kroonika 03.06.2020
Transpordiärimees Leho Renniti (59) annetused on paljude Eesti tippkerge­jõustiklaste edu saladus. Vabal ajal aga räuskab ta oma valge Hummeri aknast tänaval liikuvate mustanahaliste peale.
Paber EE 03.06.2020
Hiljuti beebiblogijaks hakanud endine muusikamänedžer Kristina Pärtelpoeg tunnistas oma värskes videos, et ka tema on lugenud õelaid kommentaare, mis on tema kohta käinud.
Kroonika 03.06.2020
Prantsusmaa parempopulistliku Rahvusliku Ühenduse juht Marine Le Pen on pidanud kodumaal aru andma koos EKRE liikme Ruuben Kaalepiga tehtud „hea tuju märgi” kohta. Le Pen väitis, et ei teadnud, et see on valge rassi ülemvõimu tähistav käemärk.
Delfi 03.06.2020
Üleeile õhtul Tallinnas bussiga nr 72 sõitnud Rasmus sattus rassistliku sõimu keskmesse. Bussijuht pildus kommentaare mustanahalise kaasreisija pihta ja Rasmus otsustas sõimule vastu astuda.
Delfi 03.06.2020
Allikas: Kroonika
Ajakirjandus sõltub väga palju tellijatest! Telli Delfi Kogupakett 11 Eesti tippväljaandega. Vaata siit!
Viimased uudised

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks telli Delfi Kogupakett, reklaamivaba pakett või lisa erandi.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.