Metro kirjutab, et medõena töötanud Katy Davis suri teisipäeval, tema õde Emma aga eile. Nii noorte inimeste suremine koroonaviirusesse on pigem haruldane, aga neil mõlemal olid ka kroonilised terviseprobleemid.

Kaksikute õde Zoe märkis, et nad olid tulnud siia maailma koos ja nüüd ka lahkusid koos. "Raske on leida sõnu kirjeldamaks, kui erilised nad olid," sõnas ta.

Katy töötas medõena, aga ta oli juba tükk aega kodus, kuna ta tervis oli kehvemaks läinud. Test näitas, et tal oli koroonaviirus. Ka Emma oli aastate eest õena töötanud, temagi oli juba mõnda aega haigustunnustega kodus.

Suurbritannias on koroonaviirusesse nakatunuid üle 140 000, surnud on 19 500 inimest.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!