Kroonika kollaaž

JÄÄR (21. märts – 20. aprill)

Toore jõuga tegutsejatüüp. Tormab otse edasi, kui ka pea ära lööb. Eilse raputab maha. Kui mõtleb, siis ainult ülehomsele. Maailma ja Eestigi tähtede loendi järgi kõige läbilöövam märk!

SILVI VRAIT: Sodiaagiringi alguse "beebi" – mis meelel, see keelel. Artisti jaoks on see ju hea! Rind ees, rajaleidjatüüp. Klähvib kartmatult kõva häälega välja, kui midagi ei meeldi. Kuigi ta ise kriitikat ei kannata. Tiimitööd eeldavas kunstiliigis pole nad parimad diplomaadid. Samas, elu ju õpetab. Ent eks tipus staarid võivadki endale teistest rohkem lubada.

Kroonika

SÕNN (21. aprill – 20. mai)

Võtab aega ja jonni, aga seda väge, kui see loom kord liikvele läheb! Kahtleb kaua, kas teda ikka piisavalt hinnatakse. Ilumeelega, aga asjalik. Ka raha lugema.

S. V.: Laulmiseks soodsaim märk. Just Sõnne olevat õnnistatud erilise häälega! Ka sügava sensuaalsusega. Pealtnäha vankumatult rahulik, ei ta viitsi eriti rääkida. Enda põhjal pean tunnistama, et kohati on kangekaelsus tõesti lauljakarjääris kahjuks tulnud. Aga kui Sõnn on tasemel, antakse talle sageli andeks. Ja mõnikord on põhjust jonnimiseks ka. Kuigi üle virutades kannatab Sõnn enim ise. Õnneks on ta taibukas õppima oma vigadest.

+ Ott Lepland (17.05.87), Bakuu 2012, 6. koht

+ Robin Juhkental (20.05.88), Oslo 2010, poolfinaali 14. koht

Kroonika kollaaž

KAKSIKUD (21. mai – 20. juuni)

Mitmekülgsed, multitalendid. Ei liha ega kala ebamäärasuseni välja. Hästi ümber kehastuvad, sündinud artistitüübid.

S. V.: Noored igas eas, kaua kergejalgsed. Nagu Reet ja Ivo Linna! Kaksik ei talu rutiini. Kui teda raamidesse surutakse, libiseb ta alt ära. Samas suudab tema hästi mitut asja korraga teha. Enamasti on neil ka huumorimeelt ja taktitunne olemas. Osavate diplomaatidena tulevad nad olukorrast välja, kui on "paugu" pannud. Püsivust ja kannatlikkust jääb neist mõnel tõesti väheks, aga… Kaksikute nimekirjas on ridamisi häid näitlejaid, lauljaid.

+ Tanja Mihhailova (19.06.83), Kopenhaagen 2014, poolfinaali 12. koht

Kroonika kollaaž

VÄHK (21. juuni – 22. juuli)

Peensusteni tundlik-solvuv. Kapriisid ja muutlik meel. Diivadele ideaalne märk. Meesartistid kalduvad olema iga ämma unistus, nunnult paipoisi tüüpi.

S. V.: Minu pillimeeste ring: Raul Vaigla, Riho Sibul, Jaak Ahelik... Tõesti õrnatundelised, samas ka väga omapärase huumoriga. Ilmeka näoga, eriti silmad! Mõnel jääb ehk ambitsioonist puudu. Hirmsasti nad kuulsuse poole ei püüa, aga ega nad selle eest nüüd ka ei põgene. Kui nad midagi väga hästi teevad, siis tuleb kuulsus neile ise kätte.

Veemärgid (Vähk, Skorpion, Kalad) peavad alkoholi ja muu taolisega ettevaatlikud olema. Sellest hoolimata suudavad nad ehk ka tööd teha, aga sõltuvuseoht kummitab neid. Veidi kuutõbine Vähk ju on, ei suuda alati selgelt mõelda, aga kunstnikule-artistile on seegi hea omadus. Hea maitse, käivad väga stiilselt riides.

+ Elina Born (29.06.94), Viin 2015, 7. koht

+ Jüri Pootsmann (1.07.94), Stockholm 2016, poolfinaali 18. koht

Kroonika kollaaž

LÕVI (23. juuli – 23. august)

Lavale sündinud juht ja valitseja. Võtab suuremeelse solistina enda peale kogu maailma kuulsuse. Aga kui ei lasta särada, olla liider, siis möirgab, tekitab probleeme-skandaale.

S. V.: Kaugele särav naeratus, lõvilokkide majesteetlikkus. Ei nad punasta naljalt kunagi. Käivad, rabavad-rabelevad, elavad aktiivset sotsiaalelu, aga oskavad puhkuseks ka laiselda.

Mõni Lõvi püüab ka filosoofilise introverdina paista, aga tegelikult nad seda ei ole. Madonna püüab vanas eas ju väga mõtlik näida. Aga pigem on Lõvi trump ikka jõulisus ja kuninglikkus, mis areneb välja vanemas eas.

Jah, ka "armastava õpetaja" roll meeldib-sobib. Eriti hea organiseerija, oskab teistele kohustusi jagada – luua enda ümber jüngrite õukonna. Hea märk artistiks, aga rohkem ikka solistitüüp. Truu sõber ja väga õiglane vaenlane. Nemadki on väga haavuvad, aga nad ei näita seda välja. Kui neist lausa mitte lugu pidada, satuvad nad metsikusse raevu.

Kroonika kollaaž

NEITSI (24. august – 22. september)

Ajab täiuslikkust taga. Kõik olgu viimase peal ilus, perfektne! Ei lepi elus iseendaga. Loomult uje, aga piitsutab end hea meelega etendama kedagi teist. Huvitavamat ja paremat. Sündinud looma endast erinevaid lavakaraktereid.

S. V.: Neitsid otsivad ja nõuavad täiuslikkust. Aga ikka ja alati: see pole see! Neitsi on ülikriitiline nii teiste kui ka iseenda suhtes. Esmapilgul pole ehk nii säravad ja naeratavad. Mõni neist käib elus ringi näoga, nagu oleks neil kogu aeg mingi maailma mure hinge peal. Tujukad ja ärrituvad, kui tiimis kellegi rumalus, lohakus või vulgaarsus neile närvidele käib. Terava mõistusega, on nad head ümberkehastujad.

Kroonika kollaaž

KAALUD (23. september – 23. oktoober)

Löövad oma piltilusa välimusega. Suurim maailmakuulsate muusade kontsentratsioon. Kaalude naised on eriti osavad mehi ümber sõrme võluma. Vaistlikud ümbrusega arvestama. Sõnaosavad. Kaalude mehedki, kes pole küll kõige isasemad tüübid, on kummati edukamad naisi ära rääkima.

S. V.: Mõned Kaalude naistest on tõesti väga ilusad. Ja kui ka mitte, siis nendel on mingi seletamatu ilu, miks nad ilusad välja paistavad. Naerulohukesed… Leebed diplomaadid. Omal kombel taibukad, sageli naiivsed. Muutliku meelega eneseotsijad: kord kõrg-, siis jälle madalseisus. Aga eriti naiste puhul artistieelduses ülihead! Hingelt kunstnikud. Hea intuitsioon, tohutut sügavust ei pruugi olla. Kaalude poolused otsivad ja ka leiavad tasakaalu, harmooniat helides, värvides, kõiges.

+ Birgit Sarrap (Õigemeel) (24.09.88), Malmö 2013, 20. koht

Kroonika kollaaž

AMBUR (22. november – 21. detsember)

Laia joone ja säraga. Efektsed, õnneliku käega mängurid. Musternäited, et kes ei riski, see šampanjat ei joo! Naerata, ja elu naeratab vastu. Usud ise oma talenti, hakkavad teisedki uskuma.

S. V.: Rahutud. Žestikuleerivad, dramaatilised ja jõulised, kuid mitte graatsilised. Amburid pürivad ühel või teisel moel lavale, isegi siis, kui nad pole kõige andekamad. Öeldakse, et estraadimaailm on Amburitest tulvil. Eirab käitumisnorme. Tuntud ka kohatute naljade poolest. Paneb pidevalt kui kuueaastane laps "pirne", aga on hiljem ise sellest löödud ja ehmunud. Plahvatab raketina, kui tema sõbralikkust kuritarvitatakse või liiga familiaarselt temaga käitutakse. Mässab õigluse eest ja variserliku ühiskonna vastu – mis artisti puhul on ju hea.

+ Sandra Nurmsalu (6.12.88), Moskva 2009, 6. koht

Kroonika kollaaž

KALJUKITS (22. detsember – 19. jaanuar)

Väga eesti, meie Maarja ja Koidu märk! Tasa ja targu edasipüüdlik, töökas, visa. Aga nagu Jaak Joala ütles, artisti puhul "kõige raskem juhtum", polevat seda loomupärast artisti kreisidust sees. "Liiga" kohusetundlik ja korralik.

S. V.: Aga näe, see visadus ja järeleandmatus, oskus ka nurjumistega leppida, maksab! Kõik teised teevad-möllavad, kuni ühel hetkel avastavad: kurat, Kaljukits on vaikselt kõikidest ette rühkinud! Rahulikud, edasi pürgivad, melanhoolsed. Aga kui siht selge, teevad nad tööd. Samas ka kulissidetagused niiditõmbajad. Arenevad: mida vanemaks saavad, seda sarmikamaks. Nad on tõsised. Aga näe, Koit Toome õppis ära ka Hollywoodi naeratuse.

+ Koit Toome (3.01.79), Kiiev 2017, poolfinaali 14. koht

Kroonika kollaaž

VEEVALAJA (20. jaanuar – 19. veebruar)

Sündinud boheemid! Ekstravagantsed, ebastandardsed. Välimuselt, parimad ka sisult. Peavoolu maitse jaoks ehk üle võlli. Vaimugurude või suunamudijatena vajavad ja nõiuvadki enda järele hulle jüngreid.

S. V.: Astroloog Linda Goodmani raamatus seisab, et üle 70 protsendi kuulsatest inimestest on Veevalaja päikse- või tõusumärgist! Enim omapära hindav märk, uraanlane = originaalne. Nende pilk viibib otsekui kuskil mujal universumis. Ja riietuse järgi tunneb Veevalaja ära, väga omapärase maitsega. Marju Kuut! Nendega juhtub absoluutselt kõike. Vahel tahavad nad õudselt seltsida. Siis aga tõmbuvad jälle iseendasse. Esineb nukrameelsust ja üksinduseperioode. Kaotab kiiresti huvi, kui ikka miski nii väga ei huvita. Ei võitle, elab oma elu.

+ Getter Jaani (3.02.93), Düsseldorf 2011 24. koht

+ Victor Crone (31.01.92), Tel Aviv 2019, 20. koht

Kroonika kollaaž

KALAD (20. veebruar – 20. märts)

Sodiaagiringi lõpumärgina kõige elutargemad ja tundlikud. Loomingulised. Ent vastupidi sodiaagi alguse jäärapäistele tegutsejatele ebalevad Kalad aina, mis on üldse pingutust väärt. Ujuvad targu parves, naljalt esile ei kipu.

S. V.: Enesekindlusest, auahnusest jääb puudu. Kalad ise ei usu, et on millekski suureks võimelised. Mitmed neist on tugevamad, andekamad, kui teised kõrvalt arvavad. Parimate deviis on: alati ülesvoolu! Kõik Kalad seda muidugi ei suuda. Aga kriitika suhtes on nad teistest külmema kõhuga omatahtsi edasi ujuma. Loomuldasa sarmikad, on Kalad puhuti väga artistlikud. Neile ei meeldi karm reaalsus, mingi põgenemismoment murrab sisse. Soov vaadata elu läbi roosade prillide. Lõhestatud vastandlikest soovidest, on elu neile suur näitemäng.

+ Stig Rästa (24.03.80) Viin 2015, 7. koht

SKORPION (24. oktoober – 21. november)

Eesti Laulu tänavune nullsaak kinnitab reeglit – Skorpione pürib, jõuab suurele lavale imeharva. Loomult teravad ja tumedad. Liiga intensiivsed, et kõigile meeldida – nad kas tõmbavad või tõukavad.

S. V.: Võimas märk. Kõiges kirglik. Tema tugevus laval on hüpnootilisus. Skorpioni silmades on mingi läbitungiv kiirgus. Pluss meisterlik enesevalitsemine. Kui üldse naeratab, siis on naeratus väga aval ja ehtne. Kinnine ja läbipääsmatu. Sensitiivne, intensiivne ja visa. Suudab teistest peajagu üle olla. Ja näiteks kui Kuu on Skorpionis, mõjuvad mistahes teiste märkide artistid veenvamalt – mingi eriline aura tekib.

+ Elina Nechayeva (19.11.91), Lissabon 2018, 8. koht. Reeglit kinnitavad veel Tanel ja Gerli Padar, aga ka Eesti Laulu pealik Tomi Rahula.