Lavale tulid Priit Võigemast ja Vaiko Eplik, Liis Lemsalu, Estonian Voices, slackliner Jaan Roose, lisaks eestlannast modell Alexandra Elizabeth Ljadovi, artistinimega Majorlilkween.

Lisaks esinejatele sai publik auhindade üleandjatena näha tuntud ja armastatud ühiskonnategelasi, näitlejaid ja teisi artiste. Samuti sai publik terve õhtu vältel kaasa elada näitleja Tõnis Niinemetsa tegevustele.

Filmikategooria auhinnad:

Parim mängufilm - "Seltsimees laps"

Parim dokumentaalfilm - "Ahto. Unistuste jaht"

Parim animafilm - "Teofrastus"

Parim lühifilm - "Mu liha ja veri"

Parim naisnäitleja - Ingrid Isotamm ("Tuliliilia")

Parim meesnäitleja - Reimo Sagor ("Võta või jäta")

Parim režissöör - Parim filmirežissöör on Moonika Siimets ("Seltsimees laps").

Parim stsenarist - Raimo Jõerand, Kiur Aarma, Ari Matikainen ("Rodeo")

Parim operaator - Joosep Matjus, Atte Henriksson, Janne Henriksson ("Tuulte tahutud maa")

Parim helilooja - Tõnu Kõrvits ("Seltsimees laps")

Parim kunstnik - Pärtel Tall ("Teofrastus")

Parim helirežissöör - Matis Rei ("Põrgu Jaan")

Parim monteerija - Erik Norkroos, Kersti Miilen, Jaanis Valk ("Ahto. Unistuste jaht")

Parim kostüümikunstnik - Jaanus Vahtra ("Põrgu Jaan")

Aasta tegija - Jaanis Valk (töö eest dokumentaalfilmi “Ahto. Unistuste jaht” juures)

Telekategooria auhinnad:

Parim tõsielusaade (factual) - "Osoon"

Parim teleseriaal - "Litsid"

Parim meelelahutussaade (k.a. reality) - "Su nägu kõlab tuttavalt"

Parim uus saade - "Esimene stuudio"

Parim erisaade - "Arvo Pärdi keskuse avamine"

Parim ajakirjanduslik lugu - "Laste delikaatsed dokumendid internetis" ("Radar", autorid Eeva Esse, Priit Pärnapuu)

Parim naisnäitleja televisioonis - Laine Mägi ("ENSV")

Parim meesnäitleja televisioonis - Priit Võigemast ("Alo" ja "Pank")

Parim naissaatejuht - Reet Linna ("Prillitoos")

Parim meessaatejuht - Karl-Erik Taukar ("Eesti otsib superstaari")

Parim režissöör - Eva Katariina Taimre ("Eesti laul")

Parim stsenarist - Martin Algus ("Miks mitte?!")

Parim toimetaja - Anne-Mari Müller ("Roaldi nädal")

Parim operaator - Raul Priks ("Eesti Laul", "EV100 juubeliülekanded", "Paavsti visiit", "Üheslaulmine", "Väikesed hiiglased", "Su nägu kõlab tuttavalt", "Eesti otsib superstaari", "Tunnen sind läbi ja lõhki", "Inglite aeg" ja paljud teised)

Aasta tegija - Magnus Müürsepp (“MyHits Awards”, “Eesti Muusikaauhinnad”)

Loe lähemalt, mis toimus ning vaata kauneid kaadreid toimunust!

EFTA 2019
Laine Mägi oli peale auhinna vastuvõtmist nii õnnelik, et ei suutnud juhtunut kommenteerida: "Ma ootaks, et keegi kirjutaks mulle need sõnad ette,  siis ma saaksin teile vuristada, mida ma praegu tunnen," kirjeldas ta auhinna saamist.
Reet Linna: "Tänane tunnustus tähendab minu jaoks väga palju. Võin ehk mõelda, et ta oleks võinud tulla palju varem, aga ju polnud siis veel aeg piisavalt õige."
"Kui selle filmi lõpetasime, arvasin, et film saab läbi ja kõik. Ja siin ma nüüd seisan. Üks lause, mida olen tahtnud väga paljudes kohtades öelda: Ma väga-väga loodan, et see, mis Leeloga filmis juhtus, ei juhtu enam iialgi ühegi lapse või täiskasvanuga," rääkis peaosatäitja Helena Maria Reisner "Seltsmees lapse" võidu järel peetud lõpukõnes.
Parima mängufilmi auhinna ja õhtu viimase pälvis "Seltsimees laps"
Parim meelelahutussaade "Su nägu kõlab tuttavalt"
Parim meesnäitleja Reimo Sagor!Seejuures on auhinda (ja õhtu suurimat aplausi) väärt ka Sagori võidukõne, kus ta tänab esmalt kõiki filmiga "Võta või jäta" seotud inimesi ja oma lähedasi, peab siis pausi, ütleb "Ei saa mitte vaiki olla...", ja jätkab juba ilmselgelt ühiskonnakriitilisematel teemadel. "Pärast selle filmi linastust on erinevates vestlustes minult küsitud: kes on mees või mis teeb mehest mehe? Kes on siis mees? Kas mees on see, kes astub nõrgema kaitseks välja, või mees on see, kes lööb maasolijat, või õigustab sõpru, kes seda teevad?" alustab ta pikka küsimuste-näidete loetelu, lõpetades küsimustega "Kes on see mees, see Eesti mees? Kes on need mehed, kes hakkavad meie riiki juhtima?"
Kui teed teatavaid asju mõnu ja kergusega, mitte tööna, võib juhtuda nii, et oled mõne aastaga parim meessaatejuht! Palju õnne, Taukar! https://kroonika.delfi.ee/news/kino/video-parim-meessaatejuht-karl-erik-taukar-see-amet-on-minu-jaoks-pigem-korvalhobi?id=85785179
Parim meestelenäitleja Priit Võigemast ("Alo" ja "Pank")
Parim seriaal on "Litsid"!
Parima operaatoritöö auhinna saavad Joosep Matjus, Atte Henriksson, Janne Henriksson ("Tuulte tahutud maa")
Parim filminaisnäitleja on Ingrid Isotamm ("Tuliliilia")
Ilus kaader Jaak Roose esinemisest Estonian Voices taustal.
Parim naisnäitleja teles on Laine Mägi rolli eest sarjas ENSV.
Reet Linna sõnul arvas ta esiti, et tegu on aprillinaljaga. "Ma olen õnnelik, et olen saanud teha tööd mida armastan. Tänan teelevaatajaid, kes viitsivad teleka avada ja minuga veeta tund, tänan teidi kõiki. Ja tänan oma kolme last, kes on telega kasvanud ja kes on mind hoidnud."
Parim naissaatejuht Reet Linna, "Prillitoos".
Ja ülekanne jätkub imelise Estonian Voices esinemisega!
Moonika Siimets filmist "Seltsimees laps": "Leelo lugu on midagi, mida olen nii mina kui ka minu vanemad läbi elanud. See on tegelikult justkui meie kõigi ühine lugu."
Vahele üks video tänaselt esinejale Majorlilkweenilt, kes ehk AKd vaadata ei soovi. https://kroonika.delfi.ee/news/muusika/intervjuu-majorlilkween-ehk-maailmakuulus-eesti-tippmodell-kes-hakkas-muusikat-tegema-saan-uhendada-moe-muusika-ja-videokunsti?id=85734561
"Mul on olnud lihtne seda saadet juhtida, sest tiim on vägev," sõnas Taukar tänukõnes ning tõdes, et ehk on just seepärast seda ka lihtne ja hea teha olnud, et ta oskab end osaliste kingadesse panna, olles ka ise staarisaatekasvandik.
Parim meessaatejuht on Karl-Erik Taukar, kes juhtis saadet "Eesti otsib superstaari".
Veebi vahendusel saab ülekannet jälgida siit: https://www.tallinnatv.eu/otse
Kõnekas kõne: https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/andres-kuusk-ekre-ja-mart-luige-oeldu-taustal-unustage-tsensuur-ara-seda-ei-tule-mart-sina-aga-vabanda-ajakirjanike-ees?id=85784913
Vahepeal esines Liis Lemsalu ning nüüd on saalis aeg parima filmirežissoori tiitli saab Moonika Siimets filmi eest "Seltsimees laps."
Ülekanne nii etles kui veebis on peatunud!
Parim filmistsenarist on Raimo Jõerand, Kiur Aarma, Ari Matikainen, film "Rodeo"!
Parim helilooja on Tõnu Kõrvits ("Seltsimees laps").
Parim erisaade teles oli aastal 2018 "Arvo Pärdi keskuse avamine"
Parim animafilm "Teofrastus"
Parim dokumentaalfilm "Ahto. Unistuste jaht"
Parim uus saade on "Esimene stuudio".
Nüüd on väike paus auhindade jagamisel. Seni soovitame lugeda, milliste naljadega on tänasel päeval hakkama saanud erinevad ettevõtted kodumaal, kel huumorisoon veel alles: https://kroonika.delfi.ee/news/igav/aprilliblogi-naljapaeva-teateid-meilt-ja-mujalt-algas-tallinn-helsingi-tunneli-ehitus-ja-ilma-saab-edaspidi-tellida?id=85774959
Aasta teletegija on Magnus Müürsepp, kes plävis tunnustuse ülekannete eest sellistest suurtest sündmustest nagu “MyHits Awards”, “Eesti Muusikaauhinnad”.
Valk sõnas tänukõnes lisaks tänusõnadele: "Kui siin juba olen, siis kasutan ära võimaluse, et öelda - mis puudutab dokumentaalfilmi, siis me ei tea, mis värvi kaabud või ülikonnad Toompeal liikuma hakkavad, aga siiralt dokumentalistidena loodame, et rahastus, mis on samas suurusjärgus olnud, hakkab ka tõusma."
Aasta tegija filmis on Jaanis Valk töö eest dokumentaalfilmis “Ahto. Unistuste jaht”
Parim telerežissöör on Eva Katariina Taimre, auhinna pälvis ta saate eest "Eesti laul".
Parim tõsielusaade on "Osoon"
"Arvan, et lõime massiga - kolme vastu üksinda ei saa," ütles Kersti Miilen tänukõnes ja tõdes, et hommikul ta veel võitu ei uskunud.
Parimad monteerijad Erik Norkroos, Kersti Miilen, Jaanis Valk ("Ahto. Unistuste jaht")
"Helirežissöörina vaiksemat ja dialoogita filmi on nauditav teha. See auhind kuulub kogu helitiimile, kokku oli meid viis." sõnas Matis.
Parim helirežissöör filmis on Matis Rei ("Põrgu Jaan").
Majorlilkween ehk uus täht muusikataevas! See naine on näiteks ka Victoria Beckhami muusa ja modell, kes nüüd hakkas muusikat tegema ka!
Parim telestsenarist on Martin Algus ("Miks mitte?!")
"Aastaid tagasi ütles mulle tollane Kanal 2 programmijuht: "Mm, see meenutab mingil määral saadet, poleks uskunudki." sõnas parim toimetaja.
Parim toimetaja: Anne-Mari Müller ("Roaldi nädal")
Parim kostüümikunstnik Jaanus Vahtra ("Põrgu Jaan")
Eeva Esse auhinnast: "Ma olen väga meeldivalt üllatunud. On tehtud palju tööd ja seda on märgatud. Mul on väga hea meel!"
Parim filmikunstnik on Pärtel Tall ("Teofrastus")
Parim lühifilm on: "Mu liha ja veri"
Ja ongi esimese auhinna kätteandmise aeg juba! Auhinna andis üle Roald Johanson, kes eelmisel aastal ise ka pärjatud sai. Parima ajakirjandusliku loo tiitli pälvis Laste delikaatsed dokumendid internetis ("Radar”, autorid Eeva Esse, Priit Pärnapuu)
Parima meelelahutussaate tiitlile kandideerib ka "Hommik Anuga"
Piret Laos on nomineeritud parima naissaatejuhi tiitlile saate "Hommik!" juhtimise eest
Alexandra Elizabeth Ljadov esineb tänaõhtusel galal! Pildil emaga!
Evelin Ilves saabus kaunis kevadises kleidis jalas mugavad tennised! Kui huvitav kombinatsioon!
Otseülekanne algab ETV2 ja Tallinna TV kanalites kell 18.30. Alates kell 20.00 on ülekanne nähtav ETV ja Tallinna TV kanalites.

Eesti filmi- ja teleauhinnad 2019 peakorraldaja on Eesti Filmi Instituut. Gala korraldamist toetavad Eesti Kultuurkapital, ETV, Kanal 2, TV3 ja Tallinna TV. Pidulikust galast toodab ülekande ETV, televaatajani jõuab gala ETV, ETV2 ja Tallinna TV vahendusel.

Sündmuse peatoetaja on Eesti kinokett Cinamon, kes opereerib Eestis kolme suurt kino, milleks on Cinamon T1 ja Kosmos IMAX Tallinnas ning Cinamon Tasku Tartus. Lisaks on kinoketil Cinamon kinod ka Soomes, Lätis ja Leedus.