HILARY SWANK võttis poksitšempioni kehastamiseks üheksa kilo juurde ja tegi päevas neli ja pool tundi trenni.

Hilary Swanki (30) kodune auhinnariiul on uhke: lisaks mõne aasta eest võidetud Oscarile on seal nüüd Kuldgloobus ja teine, värskelt pälvitud kuldmehike. Seda kõike tänu filmile Million Dollar Baby («Miljoni dollari tüdruk»), mis räägib tüdrukust, kel pole midagi, kuid kes trügib andele ja tahtejõule toetudes tippu. Hilary kasvatas selle filmi jaoks ligi üheksa kilo jagu lihasmassi ning tegi kuuel päeval nädalas neli ja pool tundi trenni.

Nüüdseks on ta sama sale nagu muistegi. Näitlejatar rõõmustab: «Kõigist tegelastest, keda ma kehastanud olen, on Maggie mulle kõige hingelähedasem.» See, et Maggie kasvas vagunelamuparklas, tal ei olnud midagi peale unistuse, teeb rolli Hilaryle omaseks. «Ma pole midagi muud tehes end kunagi hästi tundud. Kui mul pole seda, ei ole mul midagi.»

Samad tunded on Hilaryl näitlemise vastu. Ka tema kasvas emaga parkimisplatsil. «Kui me emaga Los Angelesse kolisime, olin ma 15aastane ja meil oli 75 dollarit. Ja siin ma nüüd olen, rääkimas oma viimasest filmist… Clint Eastwoodiga, kes on elav legend. Mu elu on unistus, olen iga päeva eest tänulik.»

 Seiklusrikas noorus

Hilary sündis Washingtonis sekretäri ja ohvitseri tütrena. Isa läks pere juurest ära, kui ta oli 15aastane. Ema võttis tütre auto peale ja sõitis Los Angelesse paremat elu otsima. Paar nädalat elatigi  autos, kuni leidus keegi Pasadenast, kes müüs oma maja ja lubas paaril mõnda aega seal ööbida. Tühjas majas magati kummimadratsitel, mis tuli hommikul uuesti tühjaks lasta ja peita, et omanik saaks maja edasi müüa.»

«Mul oli kogemusterohke elu, õppisin sellest palju. Ja mu ema on hämmastav, ilmselt kõige julgem inimene, keda ma tunnen.»  
Ema viis sihile

Judy Swank töötas, et tütre karjäärile põhja alla saada. Hilary oli varem veidike näidelnud. Judy plaan oli vallutada Hollywood.

«Ta muudkui helistas agentidele, öeldes: «Te lihtsalt peate mu tütart nägema, ta on tõeliselt andekas ja ilus!» Lõpuks kutsutigi mind katsetele. Mäletan, et lugesin McDonald’si reklaami. Ja nad palkasidki mind!»

Peagi mängis Hilary teleseriaalides ning filmides. Ja siis tuli Boys Don’t Cry («Poisid ei nuta»), mis tõi talle esimese Oscari ja maailmamaine.

Hilary ei lasknud kuulsusel pähe tõusta. «Olen algusest peale tahtnud, et mind näitlejana tõsiselt võetakse. Ma ei taha olla mingi silmarõõm kellegi käevangus. Vajan töid, mis esitaksid äärmuslikke väljakutseid. Sellised rollid on minu kirg.» räägib ta. «Meie, naised, ei peaks olema üksnes iluasjad, me võiksime olla ka tugevad ja mitmepalgelised.»
Keha kasvatamine

«Miljoni dollari tüdruku» stsenaarium ajas Hilary nii nutma kui ka naerma. «See inspireeris. Ja kui ma kuulsin, et Clint Eastwood mängib seal ja lavastab ja et ta tahab mind — ma pidin tõesti tooli pealt maha kukkuma.»

Hilaryl paluti rolliks lihast kasvatada. Naine treenis end 8,6 kilo võrra raskemaks. Peale selle pidas ta dieeti — näitlejatar piiras süsivesikud miinimumini ning sõi proteiinirikast toitu. Süsivesikuid võis päevases toiduannuses olla vaid 50 grammi. Sellegipoolest manustas kaunitar toiduga vähemalt 4000 kalorit päevas, mida on pea kaks korda rohkem, kui temavanusel naisel vaja. Toidukogus võimaldas kasvatada lihast ka siis, kui pingeline trenn kaloreid põletas.

«Ma tegin päevas neli ja pool tundi trenni. Kaks ja pool tundi poksi ja kaks tundi jõutreeningut. Niimoodi kuuel päeval nädalas kolm kuud järjest. Iga poolteise tunni tagant sõin munavalgeid, jõin linaseemneõli ja proteiinisegusid. Ajasin end öösiti üles, et segusid juua, sest kõigi nende trennide pärast magasin üheksa tundi ööpäevas, ja see oli liiga pikk aeg, mil ilma söömata olla.»

Mida arvas Hilary lihastest tema abikaasa, näitleja Chad Lowe? «Ta toetas mind,» ütleb Hilary, kes abiellus Chadiga kaheksa aasta eest. «Ta austab minu tööeetikat, ja mina tema oma. Selles äris kipuvad suhted kergesti purunema, ja ma arvan, et see on sellepärast, et teineteist ei austata. Meie peame teineteisest lugu. Mul on ses suhtes kõvasti vedanud…»