Otsesaate melu:

EOS 8.finaalsaade
Anne Soosalu, Kroonika.ee: Nii emotsionaalne hüvastijätt toob ausalt mullegi pisara silma.
Anne Soosalu, Kroonika.ee: Kohtumiseni 3.juunil Saku Suurhallis. Ära kurvasta, väike Nöpsik!
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Superfinaalis laulab ka Uudo Sepp! Koju läheb Merilin Mälk.
Marianne Ubaleht, Toimetaja: ESIMENE SUPERFINALIST ON SISSI!
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Nüüd selgub, kes jätkavad võistlust!
Anne Soosalu, Kroonika.ee: Või nii?
Anne Soosalu, Kroonika.ee: Ehk juhtub hoopis nii?
Anne Soosalu, Kroonika.ee: Reklaamipausi ajal harjutatakse väljalangeja väljakuulutamist
Anne Soosalu, Kroonika.ee: "Hoian teile kõigile pöialt, väärite kõik finaalikohti, minult ei tule siit täna mingit muud kommentaari, kui et olge tublid, tulen teid kindlasti edaspidi vaatama," keeldus ka Koit väljalangeja ennustamisest.
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Ines ei oska öelda, kes talle kõige rohkem meeldis.
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Mihkli lemmik oli Sissi ja välja ei saadaks kedagi.
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Hääletus on läbi!
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Praegu on Sissil ja Merilinil väljakukkumisküsitluses võrdselt hääli.
Anne Soosalu, Kroonika.ee: Kallistamine laval on täna kombeks. Tõeliselt lahe meeleolu.
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Vahetult enne hääletuse algust, kell 21.37 oli meie hääletuse tulemus selline:
Anne Soosalu, Kroonika.ee: "Nüüd ma tean, mida telefonile äratushelinaks panna. Pean tunnistama, et Mihkel, su kitarrisoolos oli ilusaid hetki. Elasin sulle kaasa, et kas näpp jookseb endiselt sama väledalt. Peaaegu kõik noodid läksid pihta, oli sümpaatne," narris Koit kaaskohtunik Mihklit.
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Ines: "Ma pean kõigepealt vett jooma. See oli massiivne, metsik ja võttis võhmale. See on äge lugu ja pauer! Te sobisite lavale väga hästi. Sissil on tulevikus lihtne meestega duetti laulda, sul on madal hääl, jäävad ära igasugused helistike otsimised."
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Kes siin aeg-ajalt kommentaariumis kahelnud on, et miks küll Mihkel Raud kohtunikepaneelis istub, siis palun väga, teie ees on otse-eetris põhjus. Mihkel on imetabane muusik.
Anne Soosalu, Kroonika.ee: Mihkel võiks tõesti tihemini muusikaliste etteastetega tegeleda.
Anne Soosalu, Kroonika.ee: Oi kui ammu pole kuulnud Mihkel Raua imeliselt klaari häält! Ei mäletanudki, et ta selline ööbik on. Ja muidugi see kitarrisoolo on ka vapustav.
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Vaat seda on küll õite lõbus vaadata! Niisugust rokkimist ja lammutamist pole siin saates nähtud.
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Sissi Nylia Benita ja Mihkel Raud esitavad Mihkli isa Eno Raua kirjutatud sõnadega loo „Sõidulaul“. Samast laulust on pärit Mihkel Raua biograafilise esikromaani "Musta pori näkku" pealkiri.
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Mihkel: "Fantastiline! Ma tahaksin öelda, et äsjakuuldud laul on Inese endakirjutatud laul. Selle Ed Sheerani või misiganes selle klouni nimi on, keda sa jumaldad, lauluraamatu võid ära visata. Ootan juba suvetuuri ja Ines võiks võtta kasutusele oma teise nime Eda, niiet Uudo ja Eda!"
Anne Soosalu, Kroonika.ee: "Duett oli minu meelest väga sümpaatne. Võib-olla natukene tuleks näha vaeva omavahelise keemiaga, ootasin, et Uudo haaraks Inese sülle, aga jäi koreograafia mõttes üheplaaniliseks," lõõpis Koit, kes oli sja esitanud Meriliniga loo istudes.
Anne Soosalu, Kroonika.ee: Oi, milline karukalli! Uudo õnnitleb siin pildil Inest sünnipäeva puhul.
Anne Soosalu, Kroonika.ee: Uudokesele sobib eestikeelne laulmine ikka nii hästi.
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Laval on Uudo Sepp ja Eda-Ines Etti looga „Kustutame vead“
Anne Soosalu, Kroonika.ee: Lauluõpetaja Maiken särab oma õpilaste üle uhkust tundes eredalt isegi pimedas stuudionurgas!
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Ines: "Te hääleliselt ka sobite, te kokku sobisite päris hästi. Ma ei tea, tõepoolest. Uus kuum paar!"
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Mihkel: "Mul tõmbas jala tudisema, see oli päris veenev! Ma pole kindel, et julgen lavale tulla. Tore oli ja vahva oli vaadata, et Koit pabistas rohkem kui Merilin. Tahtis koguaeg toolilt tõusta! Uus kuum paar on sündinud ja mis minul siin arutada on!"
Anne Soosalu, Kroonika.ee: "Nii hea lauljaga laulda on lihtsalt suurepärane!" teatas Koit.
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Koit ja Merilin on tõeline muusikaline power-paar!
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Merilin Mälk ja Koit Toome laulavad üheskoos loo „Mälestused“!
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Ines: "Su küpsust ja intelligentsust on hea jälgida ja kui ekstraid on lisaks, annab see juurde. Ja sul neid on. Sina oled tegelikult hästi palju arenenud, esimestes saadetes ja ettelaulmistel nägin, et on kohti, kus on vaja tooniga tegeleda, aga sa oled väga palju tööd ja vaeva näinud. Su erinevad registrid on hakanud paremini kõlama. Oled suuri samme teinud ja seda on olnud lust jälgida!"
Anne Soosalu, Kroonika.ee: "Tead, Sissi. Ma olen su isaga nii palju koos esinenud, et seda on vapustavalt põnev kuulata, kuidas sinu esitusest kostub teda läbi. Väga äge loo valik!" õhkas Koit vaimustunult.
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Mihkel: "Jaa, Sissi! Teades, kui tasavägised ja ettearvamatud on meie saate hääletused ja kuna ma sinu järgmist etteastet ei saa kommenteerida, on 33,333% võimalus, et ma räägin sinuga täna viimast korda. Ma tahan sind tänada selle võimaluse eest pühapäeviti sinu esinemisi kuulda, näha ja kommenteerida. Sa oled väga inspireeriv. Ja sinusugust me ju siin saates otsimegi. Läheb, kuidas läheb ja Eesti muusikataevasse on tõusnud uus täht ja mina jään selle tähe järel igatahes kõndima ja jälgima."
Marianne Ubaleht, Toimetaja: See lugu on hea, aga kuni praeguse hetkeni jäi minu jaoks pisut monotoonseks see lugu. Lõpuspurt on muidugi vinge.
Anne Soosalu, Kroonika.ee: Oh, taevas. See lugu. Paremat valikut Sissile pole vist maailmas olemaski! Stiilsus kuubis.
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Sissi Nylia Benita laulab hiljaaegu Tallinnaski esinenud briti souliartisti Rag’n’Bone Man'i loo „Human“!
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Mihkel: "No näed, Uudo, üsna kaugele oleme tulnud. Sind siin vaadetes-jälgides meenutasin seda hetke, kui me sinuga esimest korda kohtusime. Oli mingi naljakas poiss ja rääkis põllumajandusest ja laulis naljakat laulu. Ja mõtlesime, et las ta nüüd läheb, kedagi peab sinna teatrivooru ju saatma. Ja siin me nüüd oleme. Koit on põrmus ja Ines laulab sinuga. Peatamatu, nagu ma ütlesin. Tuksis piduritega rong, järgmisesse peatusesse!"
Anne Soosalu, Kroonika.ee: Uudot toetab saalis tõeline fännide hord.
Anne Soosalu, Kroonika.ee: "Teatud mõttes on mul täna finaalitunne. Siin saates on loo valik ikkagi nii oluline ja te olete kõik täispanga peale läinud ja tugevad lood valinud. Ja selgemast selgem on, et Ed Sheerani lood sobivad su häälele, sa ise tajud ja tunnetad seda kõige paremini. Natuke madal oli, aga refrään oli korras. Väga tugev tase," kiitis Koit.
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Ines: "Super loo valik, see istub sinu hääle ja olekuga kokku. Me oleks nagu kontserdil olnud. Väga raske, oli võib-olla neid madalaid salme sul laulda, aga sa said hakkama ja oli ruumi kõrgeks refrääniks. See oli tõesti väga hea."
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Mulle meeldib, et neil lastakse saade saatelt pikemalt laulda, sest just siis tuleb Uudo iseloom kõige paremini välja. Mida pikemalt ta laval saab olla, seda parem.
Anne Soosalu, Kroonika.ee: Mulle meeldib Uudo suisa üle mõistuse palju, pean ausalt üles tunnistama. Aga inglise keelega peaks ta küll kõvasti vaeva nägema.
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Uudo on selle looga täiesti omas elemendis. Hea valik!
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Uudo Sepale valis rahvas välja Ed Sheerani loo „Castle on the Hill“. Kuidas see tal välja tuleb, näeme kohe!
Anne Soosalu, Kroonika.ee: Uudo muhedad vanemad on õppinud väga meisterlikult kaameraga flirtima. Kas need kalasnäkid on nälja peletamiseks? Lõhn võib palavas stuudios igatahes meelierutav olla.
Anne Soosalu, Kroonika.ee: Kui te vahel mõtlete, et mida tehakse stuudios pikkade reklaamipauside ajal, siis...otseloomulikult kohtutakse fännidega ja klõpsitakse selfisid!
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Kell 20:27 oli meie hääletuse tulemus selline. Nii tasavägist polli pole veel nähtud!
Anne Soosalu, Kroonika.ee: "Merilin, mul on olnud au olla sinuga sel nädalal natuke rohkem koos ja paremini tuttavaks saada. Jube vinge on olnud näha, milline enesekindlus sinus on, seda on muljetavaldav kõrvalt jälgida, kuigi sa oled alles 10.klassi õpilane. Mulle läks muide väga südamesse, kui sa ütlesid, et sul on taskus täpselt nii palju raha, et koju sõita. Ma loodan, et sulle jääb see raha alles ja sa ei pea täna koju sõitma," kommenteeris Koit.
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Ines: "Sa oled väga palju siit saatest juba kaasa võtnud. Kuidas su hääl falsetis helises, oli imeline. Olen ennegi sind vaadates näinud paralleeli Aguileraga. Mul on hea meel, et sulle pakuti see lugu välja. See sobis sulle ja oli ilus etteaste."
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Mihkel: "Mul on väga hea meel, et oled kaua vastu pidanud, tore on olnud vaadata sinu arengud. Kolmest oled kõige rohkem arenenud ja tänane esitus oli väga väärikas, soliidne. Need asjad, mis varasemalt on häirinud, on kadunud. Väga tubli, Merilin, aitäh!"
Anne Soosalu, Kroonika.ee: Haa, see meenutab mulle miskipärast Merilini Conchita esitust, mis mulle meeeeeletult meeldis (kuigi "Rise Like a Phoenix" muidu on mu meelest rõlge lugu).
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Femme Fatale vaib väikses 17-aastases Merilinis. Vägev värk. :)
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Anne, see on ju vana hea telemaagia, mille abil saavad ka kõige keerulisemad kostüümid üll heidetud ja uued kuued selga venitatud!
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Lavale astub Merilin Mälk ja laulab Christina Aguilera loo „Hurt“!
Anne Soosalu, Kroonika.ee: See oli küll üks väga kiire kostüümivahetus.
Marianne Ubaleht, Toimetaja: "Täna on hoopis teistmoodi tunne, ootan duetti Uudoga, kuidas see õnnestub. Üleüldse on põnev!" sõnas Ines saate alustuseks.
Anne Soosalu, Kroonika.ee: "No eks ikka on väike pabin sees, vastutus on ju nii suur. Ja me ei laula täna ju enda eest, vaid üritame toeks olla noortele. Ja kahju on mul ka, et juba viimane pühapäev siin stuudios!" ütles Koit.
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Kui muidu õnnestub mul kohtunikke enne saadet näha, siis täna on nad kõik olnud peidus. :) Tegelikult pole neid lihtsalt vast silmanud, ehk see viitabki lavanärvile? Aga kui reklaamipaus tuleb, uurin järele!
Anne Soosalu, Kroonika.ee: Kohtunike tuju on igatahes hea! Ei tea, kas neil tänaste etteastete tõttu väike lavanärv ka on? Marianne, kuidas tundub?
Anne Soosalu, Kroonika.ee: Jüri Pootsmann polegi varsti enam kõige värskem superstaar.
Anne Soosalu, Kroonika.ee: Aga mis siis oleks saanud, kui keegi neist oleks siiski saatesse jäänud? Ja kas mulle lihtsalt tundub või on Ketter Oravast saanud blondiin?
Anne Soosalu, Kroonika.ee: No aga igal juhul saime me kuulda Taukarit oma parimas vormis!
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Saade läks käima! Kelle esitusi ootate teie enim? Ma tahan väga kuulda, kuidas Merilin Christina Aguilera lugu laulab :)
Marianne Ubaleht, Toimetaja: Tere õhtust ka minu poolt! Olen juba TV3 stuudios koha sisse võtnud ja ootan pingsalt finaalsaate algust. Juba jalutas minust mööda mõne aasta tagune saatevõitja Jüri Pootsmann, niiet äkki pakub tänane saade üllatusi?
Anne Soosalu, Kroonika.ee: https://publik.delfi.ee/news/superstaar/vaata-viimased-ettevalmistused-juba-kaivad-milliseid-lubadusi-jagavad-televaatajaile-kolm-viimast-finalisti?id=82236575
Anne Soosalu, Kroonika.ee: Lõbus fakt - Uudo käis staarisaate uksele koputamas juba 3 aastat tagasi, aga siis praakisid Tanel Padar, Jarek Kasar, Rein Rannap ja Maarja-Liis Ilus ta üsna varases staariumis välja. https://publik.delfi.ee/news/superstaar/vaata-uudo-sepp-2015-vs-uudo-sepp-2018-mitu-erinevust-leiad-sina?id=82235923
Anne Soosalu, Kroonika.ee: Sissil kulus aga pikki aastaid, et toibuda põhikooli keerulisest kogemusest ning omandada selline enesekindlus, mida me nüüd igal pühapäeval näeme ja naudime. https://publik.delfi.ee/news/superstaar/sissi-nylia-benita-meenutab-koolikiusamist-tundus-et-igakulgne-ignoreerimine-jaabki-mind-terveks-eluks-saatma?id=82236277
Anne Soosalu, Kroonika.ee: Ja teine avastas selle õige hilises eas. https://publik.delfi.ee/news/superstaar/merilin-malki-lauljatalent-avanes-puhtjuhuslikult-tekkis-kusimus-et-ise-olete-mu-korval-elanud-kas-te-siis-ei-teagi-et-oskan-laulda?id=82236041
Anne Soosalu, Kroonika.ee: Ühes tänasestest finalistidest oli lauljapisik olemas juba väga varakult. https://publik.delfi.ee/news/superstaar/videod-seninagematud-kaadrid-vaata-kuidas-uudo-sepp-titeeas-juba-teistele-esines?id=82205869
Anne Soosalu, Kroonika.ee: Ei saa ühtegi staarisaate hooaega läbi viia nii, et Publiku kaamera ei käiks hotellis lauljate elu-olu uudistamas! Kas märkate, kui hämmastavalt sarnased on meie reporter-toimetaja Marianne Ubaleht ja Helis Järvepere-Luik? https://publik.delfi.ee/news/superstaar/video-ringkaik-staarisaate-finalistide-eluruumides-kuidas-hotell-endi-jaoks-hubasemaks-on-tehtud-ja-kas-uksteisest-juba-villand-ei-saa?id=82140761
Anne Soosalu, Kroonika.ee: Aga kes on Kaire ja Dagmari lemmikud? https://publik.delfi.ee/news/superstaar/vaata-kes-on-tanavustest-superstaaridest-taustalauljate-kaire-vilgatsi-ja-dagmar-oja-lemmikud?id=82097617
Anne Soosalu, Kroonika.ee: Üks saate suurimaid fännide lemmikuid Jaagup ennustab võitu Sissi Nyliale. https://publik.delfi.ee/news/superstaar/publiku-video-staarisaatest-pudenenud-jaagup-tuisk-ennustab-superfinaalis-on-sissi-ja-uudo-aga-ma-ei-tea-kumb-voidab?id=82089127
Anne Soosalu, Kroonika.ee: Ka teiste konkurentsist pudenenud staariks pürgijate vahel valitseb võitjaennustuste osas üksmeel. https://publik.delfi.ee/news/superstaar/publiku-video-kaarel-german-ketter-ja-carlos-on-koik-uhel-meelel-staarisaate-voidab-sissi?id=82089125
Anne Soosalu, Kroonika.ee: Ning selgeks on saanud ka see, kuidas pidada end üleval fännihordide juuresolekul. https://publik.delfi.ee/news/superstaar/hiigelgalerii-ja-video-staarisaate-emotsionaalne-fannipaev-noored-kohtusid-oma-iidolitega?id=82000829
Anne Soosalu, Kroonika.ee: Staariks pürgijad on oma teekonnal jõudnud külastada ka tulevast "leivaisa" Universal Musicut. https://publik.delfi.ee/news/superstaar/foto-eesti-otsib-superstaari-finalistid-kaisid-soomes-voidusinglit-salvestamas?id=82046909
Anne Soosalu, Kroonika.ee: Kui algul kardeti, et saates hakkavad domineerima üksnes kuulsate vanemate lapsed, siis nüüdseks on konkurentsi alles jäänud üksnes Dave Bentoni tütar Sissi. https://publik.delfi.ee/news/superstaar/kabi-ei-kuku-kannust-kaugele-need-viis-staarisaate-osalejat-talluvad-peagi-oma-muusikuist-vanemate-kandadel?id=81416385
Anne Soosalu, Kroonika.ee: https://publik.delfi.ee/news/superstaar/saa-tuttavaks-staariankeet-sissi-nylia-benita-kirjutab-luuletusi-ja-uletab-hirmusid?id=81428949
Anne Soosalu, Kroonika.ee: https://publik.delfi.ee/news/superstaar/saa-tuttavaks-staariankeet-merilin-malk-vaatab-elu-labi-silmade-mitte-moistuse?id=81434373
Anne Soosalu, Kroonika.ee: https://publik.delfi.ee/news/superstaar/saa-tuttavaks-staariankeet-uudo-sepp-ei-fanna-roppu-rappi-vaid-on-stiililt-sudamlik?id=81531719
Anne Soosalu, Kroonika.ee: Tervist! Ongi aeg asuda viimast superfinaali eelsest staarisaadet vaatama! Teeme sel puhul väikese tagasivaate sellele, kuidas kolm finalisti Uudo Sepp, Merilin Mälk ja Sissi Nylia Benita üldse nii kaugele on jõunud!

Saate-eelne melu: