Teatriauhinnad 2018
Õhtu viimase auhinna, teatrikunsti eriauhinna võitis Tartu Uus teater ja Von Krahli teater ühislavastuse "BB ilmub öösel" eest! 
Meespeaosatäitja auhinna laureaat on Martin Veinmann!
Naispeaosatäitja auhinna laureaat on Marian Heinat! "Aitäh, ma ei olnud üldse selleks valmis. Aitäh žüriile, aitäh vanematele kannatuse eest. Ma tänan kõiki õpetajaid, selle all mõtlen ka Vanemuise suurepärast truppi. Ma olen väga õnnelik, et täna on selline õhtu," rõõmustas Heinat auhinda vastu võttes. 
Lavastajaauhinna laureaadid on Ivar Põllu ja Mart Koldits lavastuse "BB ilmub öösel" eest! 
Etenduskunstide ühisauhinna laureaat on Renate Keerd! 
Etendust teenindava töötaja laureaat on Janno Jaanus. "Eriti suur tänu Eesti Draamateatrile, väga suur au on koos teiega luua," sõnas Jaanus tänukõnes. 
Ants Lauteri nimelise näitlejaauhinna laureaat on Priit Loog! 
Ants Lauteri nimelise lavastajapreemia laureaat on Helen Rekkor! 
Teise kristallkingakese auhinna võitis Reigo Tamm. 
Noortele teatriinimestele mõeldud kristallkingakese auhinna pälvis Sander Rebane. 
Salme Reegi nimelise aasta lastelavasutse auhinna laureaadid on Birgit Landberg ja Paul Piik. 
Tantsuauhinna pälvisid Ruta Ronja Pakalne ja Laura Kvelstein. "Ma olen lätlane, seega räägin teiega inglise keeles. Aga aitäh kõigile," sõnas Pakalne. 
Balletiauhinna pälvis tänavu Jevgeni Grib! 
"Kolleegid on sellised asjad, et kui lavale minnes võid neid usaldada, siis tuled igast lahingust võitjana välja.  Üksi ei tee midagi, aitäh, et olete nõus minuga lavale tulema," sõnas kolleegipreemia laureaat Ene Järvis. 
Meeskõrvalosatäitja auhinna laureaat on Harriet Toompere. "Põlvist nõrk, tõesti peas on porolon. Aitäh, ma olen väga õnnelik ja liigutatud," oli Toompere oma võidust rabatud. 
Meeskõrvalosatäitja auhinna laureaat on Ago Anderson. "Väga ootamatu käik, naise rolli eest saada meeskõrvalosa auhind," sõnas Anderson auhinda vastu võttes. 
Reet Neimari kriitikaauhinna pälvis tänavu Jaak Allik! 
Teatripedagoogilise tegevuse eest antakse välja Priit Põldroosi nimeline auhind, selle laureaat on Rait Avestik. 
Naine pälvis preemia lavastuste „Sonimine kahele“, „Mees, kes ei teinud mitte midagi“ , „Guugelmuugelpunktkomm“  ja „Lumekuninganna“ eest. 
Kunstnikuauhinna laureaat on Rosita Raud. 
Teise sama kategooria auhinna saavad Artjom Astov ja Raul Keller originaalmuusika eest lavastusele "Frobidden Colours". 
Sõnalavastuste originaalmuusika auhinna pälvis Aleksandr Žedeljov originaalmuusika eest lavastusele "IDEM"!
Juuli Lille premeeriti koomiliste Cherubino ja paruness Adelaide’i ning traagilise Maria võrdselt veenva kehastamise eest ooperis „Figaro pulm“, operetis „Linnukaupleja“ ja algupärandis „Pilvede värvid“! 
Esimese muusikaauhinna võitis Juuli Lill. Teise laureaadid on Märt-Matias Lill, Jan Kaus, Taago Tubin ja Taavi Kull. 
Lavastus hakkas pihta, peagi selguvad esimesed võitjad! 
Teatriauhindade gala otseülekanne algab ETV-s kell 19:00, tunnustused jagatakse spetsiaalselt tänase sündmuse tarvis loodud lavastuse käigus.
Tere õhtust! Täna kell 19:00 algaval auhinnagalal jagatakse tunnustusi 2017. aasta parimatele teatritegijatele ja lavastustele. Hetkel veel palju inimesi kohal ei ole, kuid kindlasti täitub NUKU teater peagi pea 800 kutsutud külalisega! 

Teatriauhindade õhtu lavastaja oli teatri kunstiline juht Mirko Rajas, dramaturg lavakunstikooli peatne lõpetaja Priit Põldma. Lavastuse kunstnikutöö, sealhulgas ka etenduse maskid, lõi kunstnikuauhinna nominent, NUKU peakunstnik Rosita Raud.

"Tänavune teatripäevaõhtu lähtub äratundmisest, et teater on terviklik väli, kus eristused ja hierarhiad ei loe," selgitas lavastaja Mirko Rajas. "Hoopis olulisem on otsingulisus, mängulisus, vaimsus."

Õhtu jooksul kõlasid laval teatritegijate mõtted oma elukutse olemusest. "Ka see valik, kus kõlavad kõrvu täna tegusad ja juba lahkunud teatriinimesed, vihjab võimalusele, et elu ja surma piirid pole lõplikud," sõnas Rajas. "Kõik, mis kord mõeldud ja öeldud, jääb alles. Õhku kirjutatu ei kao."

NUKU võttis täna õhtul vastu üle 800 külalise, suure osa eesti teatrirahvast ja korraldusse on kaasatud kõik NUKU teatri töötajad. Teatriauhindade jagamist tegi otseülekanda ka ETV.