“Eestlanna Pariisis” on draama kahest eesti naisest Pariisis. Eesti väikelinnas elaval Annel (Laine Mägi) avaneb võimalus asuda tööle Pariisi, hooldades seal nõudlikku väliseesti vanaprouat Fridat (Jeanne Moreau). Üksildase suurilmadaami ja provintsist pärit lihtsa naise suhe muutub aga keerukaks ja peatselt ootavad neid ees sündmused, mis muudavad mõlema elu igaveseks.

"Eestlanna Pariisis" maailmaesilinastus toimus 4. augustil Šveitsis Locarno filmifestivali põhivõistlusprogrammis, Eesti ekraanidele jõuab film alates 12. oktoobrist. Eesti väikelinnades ja Pariisis üles võetud linateose peaosades mängivad eestlanna Laine Mägi ja legendaarne prantsuse filmidiiva Jeanne Moreau. Lisaks teevad filmis kaasa Patrick Pineau, Ita Ever, Ago Anderson jt tuntud näitlejad.

“Eestlanna Pariisis” stsenarist-režissöör on Ilmar Raag, kaasstsenaristid on Agnès Feuvre ja Lise Macheboeuf. Filmi operaator on Cesar´iga pärjatud Laurent Brunet Prantsusmaalt.

Eesti-Prantsuse-Belgia koostöös valminud filmi produtsendid on Riina Sildos Eestist, Miléna Poylo ja Gilles Sacuto Prantsusmaalt ning Philippe Kauffmann Belgiast. Aastal 2008 valiti „Eestlanna Pariisis“ esimese eesti projektina Cannes’i filmifestivali Cinefondation´i projektiturule L´Atelier.

2,7 miljoni eurose eelarvega „Eestlanna Pariisis” valmis produktsioonifirma Amrion, Prantsuse filmitootja TS Productions ning Belgia filmitootja La Parti Production koostöös. Eestist rahastasid filmi Eesti Filmi Sihtasutus, Kultuurkapital ja Kultuuriministeerium.

Vaata filmi treilerit Youtube'ist: