Tõsisasi on see, et suur hulk inimesi ei kujuta endale elu ette ilma arvutita. Kuidas on võimalik elada 10 päeva eemal nii tähtsast asjast? Kui avastad ennast näiteks laagrist, siis võib juhtuda, et juba teisel päeval hakkad mõtlema viisi, kuidas ja kust arvuti leida ning ülejäänud laagris viibimise aja veedab inimene lugedes päevi õndsa hetkeni kui saab kompuutri sisse lükata, ennast connectida ning olla taas jälle sündmuste keskel.

Arvuti ja internet on nagu haigus, neist tekib sõltuvus, millest on tõsiselt raske lahti saada. Millal te viimati käsitsi kirja kirjutasite? Mina tegin seda vist aasta tagasi? Võib olla. Kui aus olla, siis ega enam ei oskagi kirjutada, käekiri on muutunud loetamatuks. Mõtled, et ah mis siis ikka, teistel polegi vaja aru saada. Kui neil midagi tähtsat lugeda vaja on (esseed näiteks), no eks ma siis trükin.

Kõik konspektid, kodukirjandid, spikrid, õppematerjalid, kõik on arvutis. Homseks Dekameroon lugeda? Ei ole probleemi, Alta Vistasse ja raamat ongi käes, mis sest, et vanas inglise kelles, aru saab ju ikkagi. Ega siis ometigi raamatukokku minema hakka!

Muusikaga on täpselt sama lugu, kõik muusika, mida vajan on arvutis. Ma pole ainuke. On inimesi, kellel on sadade kaupa CD-sid mp3-dega. Miks? Mõelge, palju oleks see kõik maksma läinud, kui inimene, oleks nad kõik eraldi CD-del ostnud! 100 CD-d, igal plaadil ca 160 lugu, see teeb siis 16 000 laulu. Tavalisel CD-l, mis maksab u. 250EEK on ca 12 pala. Edasised arvutused tehke ise.

Arvutite üks suuri miinuseid on aga see, et nad kipuvad kinni jooksma, erroreid viskama ja viiruseid saama. Päeva võib täiesti ära rikkuda see, kui teil on näiteks hädasti vaja mingit dokumenti teha, aga kompuuter ei lähe ühel või teisel põhjusel käima. Mõni võtab selle peale välja laptopi ja teeb asja ära, aga ega igaüks ei suuda endale sellist luksust lubada! Siis jääbki tähtis paber tegemata ja arvutiomanikul tuju mitmeks päevaks rikutud.

Aga mis juhtuks siis, kui ühel heal päeval kaoks maailmas KÕIK arvutid? Kirjutaksime kõike käsitsi ja saadaksime tavalise postiga kulutades selleks väärtuslikku aega. Kui paljud inimesed kaotaksid töö, kui ühel ilusal päeval kaoks internet? Tuhanded, kümned isegi sajad tuhanded inimesed. Kaoks vajadus kodulehekülgede disainerite, progejate järele. Maailmas valitseks täielik kaos. Kõik andmebaasid kaoksid jäljetult, inimkond ei oleks suuteline tegema kõige primitiivsemaidki asju.

Tahame me seda või mitte, arvutil ON täita tähtis roll meie elus, loodame, et see ei paisu liiga suureks…