Ólafur, keda kirjeldatakse sageli kui heliarhitekti, on tuntud ja tunnustatud unikaalsete elektrooniliste helide loomise poolest. Rasmusseniga liidab neid ühine armastus eksperimentaalse muusika vastu.

Möödunud aastal ilmus Kiasmose kauaoodatud album “Blurred”, mille pealt võib leida Briti produtsendi Bonobo ja Saksa elektroonilise muusiku Stimmingu remiksitud palasid.

“Pärast kaheaastast tuuritamist mõjus uue materjali kirjutamine nagu värske algus. Esialgne plaan oli varasemast materjalist midagi tumedamat kirjutada, aga Reykjaviki kevadel oli meie jaoks muud plaanid varuks, sest uus materjal sai tänaseni meie kõige helgem,” kirjeldab Janus Rasmussen.

“Oli suur au, et meie albumi valmimisse andsid remiksidega oma panuse Stimming, kes on üks põhjuseid, miks me sellist laadi muusikat tegema hakkasime; ja Bonobo, keda me oleme kuulanud oma noorusajast peale,” lisab Ólafur Arnalds.

3.-4. augustil toimub Põlvas Intsikurmu metsapargis kuuendat korda Intsikurmu muusikafestival, kus astub üles üle kolmekümne artisti meilt ja mujalt.