“Universumis leidub planeet, mis suudab täita kõige salajasemaid soove. Mingil põhjusel ei suuda see planeet, nimega Solaris, vahet teha allasurutud hirmude ja hoolikalt peidetud unistuste vahel. Et maailma sellest õudusest päästa, peab kosmosepsühholoog Kris Kelvin enda mälus tagasi minema oma surnud armastatu juurde ja taas läbi elama nende traagilise loo.” Nõnda kõlab dramaturgi Taavi Eelmaa sissejuhatus Von Krahli hooaja pompöösseimale lavastusele.

“Solaris aitab mul meelde tuletada, kui eksitav on lause "ma tahan olla õnnelik". Või väide "ma ei ole sugugi õnnelik". Kardan väga õnne, mis oleks vormitud minu isiklike soovide järgi,” räägib Eelmaa, kes osaleb “Solarise needuses” ka näitlejana. “Solaris on saatana viimane kiusatus, kannatustest puruks rebitud inimhinge viimane proovilepanek, sinu kõige halastamatum peegelpilt terves universumis,” lisab lavastaja Marianne Kõrver.

Nii nagu peategelane Kris Kelvin (Ivo Reinok) koos küberneetik Snaudiga (Tõnis Niinemets), sukeldub ka publik Noblessneri kvartali lagunenud tööstusunistuste maastikul iha ja igatsuse ookeani, kus meeled moonduvad videograafika (Emer Värk), lavakunsti (Liisi Eelmaa) ja helipiltide (Lauri-Dag Tüür) mõjul teiseks. Kadunud kallimad tõusevad surnuist. Psüühika pudeneb lauale malendeiks. Ja Bobby Fischeri lemmikmänguga liitub Jumal. Tere tulemast lõppmängule.

Müstilisi sündmusi Solarise jaamas elavad läbi Von Krahli näitlejad Mari Abel, Taavi Eelmaa, Tõnis Niinemets ja Ivo Reinok. Elektromagnetlainete vahendusel ühendub nendega ka vanameister Andres Ots.

“Solarise needus” esietendub mereäärses Noblessneri kvartalis, Jahtklubi II-korrusel.

***

Teisipäeval, 27. mail kell 18 kogunevad ulmeasjatundjad Von Krahli ja Alkeemia ühisesse Akadeemiasse Von Krahli Baaris, kus toimub Raadio 2 saate “Hallo, Kosmos!” avalik salvestus, et lahti harutada, milles peitub Solarise needus.

Kultusromaani “Solaris” ainetel loodud Von Krahli lavastuse etendumise eel võtavad legendaarse ulmekirjaniku Stanislav Lemi jälgedes sammudes vaatluse alla inimese kontaktipüüde endast erineva eluvormiga ulmekirjanik Siim Veskimees, ufoloog ja anomaaliate uurija Igor Volke, futurist Kristjan Port, transdistsiplinaarne uurija ja muusikateadlane Saale Kareda ning teadusajakirjanik Arko Olesk. Ulmelaeva pilootideks on Ingrid Peek ja Taavi Eelmaa. Peale vestlusringe mängib muusikat DJ Siim Nestor.